• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
تحقق اهداف نامزدی پایتخت کتاب در رفسنجان با مشارکت مردم
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: جمعه ۰۱/مرداد/۱۴۰۰

تحقق اهداف نامزدی پایتخت کتاب در رفسنجان با مشارکت مردم

رئیس اداره ارشاد: مردم فرهنگ‌دوست و فرهنگ‌پرور رفسنجان کمک کردند به اهدافی که برنامه‌ریزی کرده بودیم، برسیم.


ایمان محمدآبادی در آیین اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی در راستای پایتختی کتاب ایران اظهار کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها برای نامزدی پایتختی کتاب ایجاد حساسیت در بین آحاد جامعه و کمک به بهبود شرایط مطالعه و برگرداندن کتاب به جایگاه خود در بین خانواده‌های رفسنجانی است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: امروز می‌توانم بگویم به این نتیجه رسیدیم و مردم فرهنگ‌دوست و فرهنگ‌پرور رفسنجان کمک کردند به اهدافی که برنامه‌ریزی کرده بودیم، برسیم.

وی تصریح کرد: رفسنجان دوره قبل عنوان شهر خلاق کشور در ترویج کتابخوانی را کسب کرده که امیدواریم عنوان پایتختی کتاب که شایسته مردم این شهرستان است را هم در این دوره به‌دست آوریم.

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌هایی که امسال بین مؤسسات مختلف، روابط عمومی مس سرچشمه، شهرداری و شورای شهر امضا شده که برنامه‌هایی که در راستای افزایش سرانه مطالعه اجرا شده تثبیت و ادامه پیدا کند و فقط به پایتختی کتاب محدود نشود.

روح‌الله ابولهادی مدیر روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم اظهار کرد: موضوع پایتختی کتاب رفسنجان چند سال شروع شده با مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفقیت‌هایی داشته و امسال تغییرات اساسی برای اجرای برنامه‌های مختلف انجام شد.

وی عنوان کرد: مجتمع مس و شهرداری و شورای شهر حامیان اصلی این برنامه‌ها هستند که سهم ۵۰ درصدی در اعتبارات را بر عهده دارند، علاوه بر آن مؤسسات فرهنگی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری کردند، ضمن اینکه روابط عمومی مجتمع مس حامی هشت برنامه شد و به‌طور مستقیم هر موسسه‌ای که مجری برنامه بود مورد حمایت قرار گرفت.

ابولهادی با ابراز خرسندی از اقدامات مؤثر در حوزه کتاب تصریح کرد: بعضی کارها به گونه‌ای پایه‌گذاری شد که سال‌ها در رفسنجان ماندگار شد؛ مانند نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان تله تئاتر و اپلیکیشن و…اتفاقات پایداری است که در هفتیمن دوره در شهر رفسنجان اتفاق افتاد.

وی خاطرنشان کرد: باشگاه مس رفسنجان هم در کار فرهنگی با نوشتن جمله «رفسنجان شهر کتابخوان» پشت پیراهن بازیکنان در این راستا کار ارزشمندی انجام داده که به کمک هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه صورت گرفته اس

در پایان نفرات برگزیده مسابقه کتابخوانی جوایز خود را دریافت کردند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید