• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
تب بالای تشنگان خدمت در رفسنجان برای تصاحب صندلی های داغ شورای شهر
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: جمعه ۲۷/فروردین/۱۴۰۰

تب بالای تشنگان خدمت در رفسنجان برای تصاحب صندلی های داغ شورای شهر

در حالی که نزدیک به ۱۷۰ نفر برای تصاحب کرسی های شورای شهر رفسنجان در صف تأیید صلاحیت قرار گرفته اند، فعالیت برخی افراد و اشخاص طی ماه های اخیر به صورت دوپینگی بالا رفته است.


رفسنجان زیبا| با شروع فصل ثبت نام داوطلبین شورای شهر، بسیاری از جوانان و پیشکسوتان در رفسنجان برای تصاحب هفت صندلی شورا اعلام آمادگی کردند؛ برخی عطای مسئولیت فعلی شان را به لقایش بخشیدند و عده ای نیز برای چشیدن طعم اولین مسئولیت اجتماعی در عمر ارزنده شان به صف طویل تشنگان خدمت پیوستند.

افراد نام آشنا هم که در دوره های پیشین بروبیایی داشتند و دور و نزدیک روی آمدنشان حساب باز کرده بودند، از همان ابتدا تکلیف کار را یکسره کردند و خبر عدم حضورشان در صحنه رقابت پیچید تا در نقش تماشاچی دیگران را که برای آمدن یا نیامدن محافل و جلساتی ترتیب داده اند، به نظاره بنشینند.

آن ها که در گروه خانوادگی شان مدیر شده بودند و هیچ نام و نشانی نداشتند و تنها به واسطه کف و دست اعضای گروه پس از هر بار بازنشر اخبار راست و چپ، توانمندی مدیریت شهر را در خود دیدند نیز با تشکیل ائتلاف اعضای فامیل به صورت دسته جمعی ثبت نام کردند و یکباره به چشم آمدند.

تب خدمت رسانی در برخی افراد معلوم الحال که برآیند فعالیت اجتماعی شان در شهر تنها به چیدن یک روبان برای افتتاح گالری یا عبور از مقابل ساختمان شورا و بالا رفتن از پله های شهرداری برای سلام و احوالپرسی خلاصه می شد نیز به قدری بالا رفته که تنها با اکتفا به گواهی عدم سوء پیشینه و نداشتن سوابق اجرایی و مدیریتی انگیزه خود را برای حضور در شورا نشان داده اند.

گروه هایی نیز با برخورداری از اعتماد به نفس کاذب حتی نام شهردار بعدی را از میان لیست تعیین شده شان انتخاب کرده اند و با موجه نشان دادن چهره خود قصد فریب و دلربایی دارند؛ همان ها که با سوءاستفاده از امکانات و خدمات عمومی تحت عناوین ملی و مذهبی، نمایشگاهی از فعالیت های خود به راه انداخته اند تا رزومه ای دست و پا کنند.

آن ها هم که پای ثابت داوطلبین دوره های مختلف شورا بودند، برای دوره ششم نیز حاضری زدند تا نکند کسی دلواپس نیامدنشان شود و جای شان در میان سیل عظیم ثبت نام کنندگان خالی باشد.

هر چند با شنیدن اخبار ضد و نقیض از حضور برخی آقایان و خانم ها شوری به پا شده است؛ اما هم چنان نگرانی از ورود آن هایی که در این سال ها به واسطه قرار گرفتن در جوار مذهبیون و سیاسیون شهر دچار جوزدگی شده و پا به عرصه رقابت گذاشته اند وجود دارد.

علیرغم اینکه نام نویسی چهره های مختلف از سلایق گوناگون امید به مشارکت مردم در انتخابات پیش رو را بالا برده است؛ اما در این میان اسم افرادی به چشم می خورد که طی سال های اخیر اقدام مثبتی در کارنامه شان دیده نمی شود و اوج فعالیت گسترده شان به همین یکی دو ماه اخیر برمی گردد.

فارغ از نام نویسی اشخاص از هر طیف و سلیقه ای و با توجه به اینکه از لیست یکصد و ۶۵  نفره ثبت نامی برخی به دلایلی از قبیل نداشتن صلاحیت یا انصراف کنار گذاشته می شوند، باید بدون در نظر گرفتن دیدگاه های سیاسی ضمن بررسی سوابق مفید متقاضیان، از ورود افراد تازه به دوران رسیده یا فرصت طلب که ممکن است به واسطه نشست و برخاست با مسئولین و مدیران ارشد شهرستان و با سوء استفاده از اعتقادات و باورهای مردم قصد ورود به شورای شهر را دارند، جلوگیری کرد.

امید که با شکل گیری شورایی فعال، متحد، یکدل و به دور از اغراض سیاسی متشکل از افراد توانمند، شایسته، لایق، کاردان و کاربلد، اقدامات مثمرثمر دوره های گذشته استمرار یابد و فعالیت های جدید و نو فرصت ظهور و بروز پیدا کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید