• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
به کسانی که نام و تصویرشان روی دیوارهای شهر جا خوش کرده است، رأی ندهید 
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۲۵/خرداد/۱۴۰۰

به کسانی که نام و تصویرشان روی دیوارهای شهر جا خوش کرده است، رأی ندهید 

برای انتخاب اصلح به دیوارهای شهر نگاهی بیندازید و به اسامی و تصاویری که بدون توجه به حقوق شهروندی روی دیوارها جا خوش کرده اند رأی ندهید.


رفسنجان زیبا| کمتر از دو روز دیگر زنگ پایان زمان تبلیغات ششمین دوره انتخابات شورای شهر به صدا درخواهد آمد و شعله هیاهوی ستادهای انتخاباتی برای رقابت پایین کشیده می شود.

به یقین آنچه پس از ۲۸ خرداد بر پیکره شهر باقی می ماند تصاویر و اسامی کاندیداهای بی اخلاقی است که دیوارها، پایه های تیر چراغ برق و فضاهای عمومی شهر را برای چسباندن پوسترهای تبلیغاتی خود انتخاب کرده اند.

نامزدهای قدرت طلبی که برای تصاحب کرسی شورای شهر فریاد حفظ حقوق بیت المال سر می دهند و در عمل از وارد کردن خدشه به فضاهای عمومی و بصری دریغ نمی کنند.

تناقض فاحش زمانی آشکار می شود که فرد یا گروهی که قرار است تحت عنوان عضو شورا پا به عرصه خدمتگزاری بگذارد، به یکباره با بر هم زدن چهره شهر قصد می کند با نمایش نام و تصویر خود در ابعاد و اندازه های گوناگون شانسش را برای پیروزی در انتخابات بالا ببرد.

انگار همین دیروز بود که مردم از رنگ و لعابی که شهرداری به در و دیوار شهر داده بود تعریف و تمجید می کردند و اکنون باید روی جداره های شهر به تماشای آلبوم عکس افرادی بنشینند که احتمالا فردای انتخابات قصد دارند برای بهبود سیمای شهر طرحی نو دراندازند.

زیاده خواهی در میان این افراد به قدریست که وجود جایگاههای تبلیغاتی تعبیه شده در سطح شهر راضی شان نکرده است و وقاحت در آنان به حدی است که به آثار هنری و دیوارنوشته ها نیز رحم نکرده اند.م

نامزدهایموردنظر احتمالا شعار قدیمی «شهر ما خانه ما» را به کلی از یاد برده اند که دغدغه نظافت و زیبایی و تمیزی شهر را در سر ندارند؛ گویا دغدغه ای جز تصاحب صندلی های شورا در سر نپرورانده اند.

به نظر می رسد اینان به درک کاملی از حفظ حقوق شهروندی نرسیده اند و هنوز پیش نیامده که شب بخوابند و صبح با انبوهی از پوسترهای چسبانده شده بر در و دیوار منزلشان مواجه شوند، اتفاق آشنایی که شهروندان دیگر صبح روز آغاز تبلیغات با آن مواجه گشتند.

شوراها جای بهره جویی و منفعت طلبی گروه یا افراد خاص نیست؛ شوراها باید جایگاه افراد متخصص، دلسوز و حافظ منافع شهر و روستا باشند و این امر جز با اعتمادی که بر پایه صداقت استوار شده باشد به دست نمی آید.

همه این نشانه ها به من و شما هشدار می دهد تا هنگامی که برای انتخاب کاندیدای اصلح پای صندوق های رأی حاضر می شویم، نام تمام کسانی که با اسم و عکسشان دیوارهای شهر را خط خطی کرده اند، خط بزنیم و در میان اسامی باقیمانده بهترین گزینه را انتخاب کنیم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید