• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
به همت شورای شهر و شهرداری رفسنجان؛ «رفسنجان»، «شهر حسین» می شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۰۱/شهریور/۱۳۹۹

به همت شورای شهر و شهرداری رفسنجان؛ «رفسنجان»، «شهر حسین» می شود

رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان از راه اندازی پویش «رفسنجان شهر حسین» توسط شورای شهر و شهرداری رفسنجان در ایام محرم خبر داد.


به گزارش رفسنجان زیبا، حجت الاسلام والمسلمین “علی هاشمیان” با اعلام این خبر اظهار کرد: در جلسه فوق العاده شورای شهر رفسنجان که به منظور برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی توسط مدیریت شهری در ایام محرم و صفر با رویکرد اشاعه فرهنگ عاشورایی برگزار شد، درخصوص راه اندازی پویش «رفسنجان شهر حسین» پیشنهاداتی مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد.

وی با اشاره به اینکه رفسنجان از دیرباز به عنوان یکی از شهرهای مهم در برپایی آیین ها و عزاداری ها در کشور مطرح بوده است و سابقه طولانی در وقف برای امام حسین(ع) دارد که خانه حاج آقاعلی نمونه آن است، گفت: بیان مقام و منزلت و شأن امام حسین(ع) از دیدگاه بزرگان و شخصیت های برجسته تاریخی و مهم بسیار تأثیرگذار است.

رییس شورای شهر رفسنجان در خصوص پویش «رفسنجان، شهر حسین» توضیح داد: امسال در کنار فضاسازی های هیأت های مردمی و برافراشتن پرچم و بیرق های عزا، پویش «رفسنجان شهر حسین» راه اندازی شده است و اشعار و پیامهای عاشورا و دیدگاه بزرگان و اندیشمندان پیرامون امام حسین علیه السلام در فضای شهری و شبکه های اجتماعی منتشر و نمایش داده خواهد شد.

هاشمیان ادامه داد: امیدواریم با این اقدام که به منظور نمایش ارادت خاص مردم شهر رفسنجان به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام برنامه ریزی شده است، فضای شهر رفسنجان را برای عزای سالار شهیدان مهیا کنیم و در مسیر تحقق حق و عدالت و اهدافشان حرکت کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان با اشاره به اهمیت فضاسازی شهری توسط مدیریت شهری در ایام محرم و صفر، بر تولید محتوای مجازی تأکید و خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم، لازم است زمینه مساعد برای بهره گیری شهروندان از آیین های محرم و عزاداری در شبکه های اجتماعی را فراهم آوریم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید