• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
با رانندگان خودروهای پلاک مخدوش و شیشه دودی برخورد می شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: جمعه ۱۷/بهمن/۱۳۹۹

با رانندگان خودروهای پلاک مخدوش و شیشه دودی برخورد می شود

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان از اجرای طرح برخورد با رانندگان دارای خودروهای پلاک مخدوش، شیشه دودی و تغییر وضعیت به صورت ویژه در سطح تمامی شهرها و جاده های استان خبر داد.


رفسنجان زیبا| سرهنگ یوسف نجفی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت:  طرح برخورد با رانندگان دارای خودروهای پلاک مخدوش، شیشه دودی و تغییر وضعیت ( رانندگانی که اقدام به تغیر استاندارد وسیله نقلیه خود کرده اند) به صورت ویژه در سطح تمامی شهر ها و جاده های استان اعمال می شود.

وی افزود:رانندگان این قبیل خودروها برابر ضوابط اعمال قانون و ضمن توقیف وسیله نقلیه به مراجع قانونی نیز معرفی می شوند.

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان کرمان در پایان در این خصوص  بیان داشت : برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی ،” هر کس در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقیله موتوری زمینی، آبی یا کشاورزی تغییری دهد و یا پلاک وسیله نقلیه موتوری دیگری را به آن الصاق کند یا برای آن پلاک تقلبی بکار برد یا چنین وسایلی را با علم به تغییر و یا تعویض پلاک تقلبی مورد استفاده قرار دهد و همچنین هرکس به نحوی از انحا در شماره شاسی، موتور، پلاک وسیله نقلیه موتوری و یا پلاک های موتور و شاسی که از طرف کارخانه سازنده حک یا نصب شده را بدون تحصیل مجوز از راهنمایی و رانندگی تغییر دهد و آن را از صورت اصلی کارخانه خارج کند، به حبس از شش ماه تا یک سال محکوم خواهد شد. “


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید