• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
بازگشت رونق به سینما امین با برپایی جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۱۳/مهر/۱۴۰۰

بازگشت رونق به سینما امین با برپایی جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در رفسنجان

میزبانی رفسنجان برای اکران فیلم های سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان، از بازگشت رونق به سینما امین خبر می دهد.


رفسنجان زیبا| سالن های عمارت گلستان امین که ماه هاست گرد کرونا بر پیشانی شان نقش بسته و کج دار و مریز دری به روی علاقمندان می گشایند، اکنون آماده میزبانی از کودکان و نوجوانان رفسنجانی است تا نشاط از دست رفته را به واسطه شور و شعف بچه های قد و نیم قد بدست آورند.

عمارت گلستان امین را شاید بتوان یکی از فاخرترین و منحصربفردترین مجموعه های فرهنگی و هنری شهر رفسنجان نام برد؛ مرکزی که به واسطه نیت خیر بانیان آن، پای سینما را پس از سال ها دوری به شهر باز کرد و با میزبانی از رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری جایگاه خود را در میان صاحبان فرهنگ و هنر تثبیت نمود.

حال که مجموعه عمارت گلستان امین از رونق پیشین خود فاصله گرفته و غم کرونا در چرخه تجاری و اقتصادی این مرکز برای مدتی طولانی اختلالی جبران نشدنی ایجاد کرده است؛ باید به دنبال بهانه ای بود تا اتفاقات تلخ پی در پی را پشت سر بگذارد؛ و چه بهانه ای بهتر از جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان.

برپایی جشنواره ای جهانی که یکی از بزرگترین رویدادهای سینمایی نیز به شمار می رود، در عمارت گلستان امین به عنوان مجموعه ای بی نظیر در استان کرمان و کشور می تواند نویدبخش رویکرد جدید حمایتی مدیران شهرستان در حوزه فیلم و سینما باشد و مردم فرهنگ دوست شهر طلای سبز را به ماندگاری مراکز فرهنگی در اوضاع کساد اقتصادی امیدوار کند.

امید که با گذر حامیان فرهنگ و هنر از عمارت گلستان امین که به واسطه جشنواره فوق رخ می دهد، کدورت های ناشی از ویروس عالم گیر کرونا از جمع اهالی فرهنگ و هنر رخت بر بندد و با فراوانی دستاوردهای فرهنگی اجتماعی در عمارت گلستان امین، پیوند سینما با مردم همیشگی و ناگسستنی شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید