• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
ایجاد فصل مشترک بین منطقه ویژه اقتصادی و مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: یکشنبه ۱۷/بهمن/۱۴۰۰

ایجاد فصل مشترک بین منطقه ویژه اقتصادی و مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: بمنظور استفاده از ظرفیت‌های دو مجموعه و رفع موانع تولید، فصل مشترکی بین منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و جهاد کشاورزی این شهرستان ایجاد خواهد شد.


#رفسنجان_زیبا| به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، روح الله بهرامشاهی در این نشست با اشاره به موقعیت منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، یکی از رسالت‌های مهم را فراهم‌کردن زیرساخت‌ برای سرمایه‌گذاران دانست و سرعت بالا در صدور مجوزها را یکی از جذابیت‌های این مناطق عنوان کرد.

وی از افزایش مزیت‌های مناطق ویژه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این منطقه باتوجه به ظرفیت‌های موجود، در حوزه صنایع غذایی با جهاد کشاورزی تعامل برقرار خواهد کرد و زیرساخت‌های لازم در این حوزه وجود دارد که به نفع سرمایه‌گذاران صنایع غذایی است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: ایجاد خط ریلی برای منطقه، شهرستان‌های اطراف را از بن بست خارج می‌کند و برای شهرهای معدنی استان دارای توجیه بالایی است.

مهندس حاج‌عبداللهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان نیز از صدور مجوز صنایع غذایی، دام و گلخانه توسط جهاد کشاورزی خبر داد و افزود: ۸۰۰ مورد صنایع غذایی از فرآوری پسته گرفته تا بسته‌بندی پسته، کیک، کلوچه وجود دارد و هر کدام با یک کد خاص در نظام مهندسی تشکیل پرونده شده و برای اخذ مجوز پرونده به کرمان ارجاع داده می‌شود.

وی تصریح کرد: برای سرمایه‌گذاران خارج از منطقه ویژه اقتصادی، استعلامات لازم از منابع طبیعی، محیط زیست و غذا و دارو اخذ می‌شود، اما برای مناطق ویژه هیچ استعلامی نیاز نیست.

حاج عبداللهی روند صدور مجوز در منطقه ویژه را برای سرمایه‌گذاران یک نعمت ارزشمند دانست و یادآور شد: واحدهایی که مجوز جهاد کشاورزی دارند، برق و گاز آن تعرفه کشاورزی و به شدت پایین است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید