• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
انقلاب اسلامی، هنر را حیاتی‌ترین شاخص زندگی انسان می‌داند
دسته بندی: عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: چهارشنبه ۲۹/تیر/۱۴۰۱

انقلاب اسلامی، هنر را حیاتی‌ترین شاخص زندگی انسان می‌داند

دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره ستاره‌های صحنه در رفسنجان و سرچشمه، پیامی صادر کرد.


رفسنجان زیبا| متن پیام دکتر محمدمهدی اسماعیلی به این شرح است:

«انقلاب اسلامی ایران خیزشی برخاسته از دل فرهنگ و هنر و مبتنی بر ایده هنر متعالی است و از آنجا که هنر را حیاتی‌ترین و ضروری‌ترین شاخص زندگی انسان می‌داند، پرورش هنرمندان متعهد و خلق هنر مبتنی بر زیباشناختی و تبیین مفاهیم ناب را در دستور کار خود قرار می‌دهد و براساس جهان‌بینی و فرهنگ اسلامی- ایرانی، هنر اسلامی را که مجموعه‌ای از هنرهای آمیخته با مفاهیم ناب دینی است پایه‌گذاری می‌کند. بدون شک رویدادهای فرهنگی و هنری همچون جشنواره‌ها فرصت مناسبی برای تبیین این حقیقت‌های متعالی است تا پیام جهانی هنر و فرهنگ این سرزمین را عرضه کنند. جشنواره ستاره‌های صحنه نیز علاوه بر به دوش کشیدن این رسالت بزرگ، فرصتی نیکو برای تعامل بیشتر و بهتر هنرمندان صحنه کشور با یکدیگر و با هنرمندان کشورهای مسلمان فراهم می‌آورد تا با بهره‌گیری از بستر هنرهای صحنه‌ای، تاریخ و جغرافیا و قابلیت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، صنعتی و اقتصادی و شاخص‌های آیینی و انقلابی دیار کریمان را مرور کنند و سفیران امانتداری برای انتقال قابلیت‌های ملک سلیمانی، پایتخت مقاومت جهان اسلام و اندیشه‌های ناب سردار دل‌ها باشند.
امید است که پنجمین دوره جشنواره ستاره‌های صحنه در ادامه مسیر چندساله‌اش به اهداف ارزشمند خود در زمینه توسعه مهارت‌های فردی و جمعی هنرمندان صحنه و تاثیر آن بر ارتقای روحیه نشاط و شادابی مردم دست یابد و توفیق رفیق راه دست‌اندرکاران برگزاری آن شود.»

گفتنی است پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی ستاره‌های صحنه، همراه با اجراهای مردمی، از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه جاری در رفسنجان و سرچشمه برگزار می‌شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید