• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
انعقاد تفاهم نامه همکاری اتاق بازرگانی با مرکز نوآوری شهید ستاری رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۰۲/تیر/۱۴۰۳

انعقاد تفاهم نامه همکاری اتاق بازرگانی با مرکز نوآوری شهید ستاری رفسنجان

با پیگیری های دفتر اتاق بازرگانی رفسنجان تفاهم‌نامه همکاری اتاق بازرگانی صنایع،معادن و کشاورزی استان کرمان با مرکز نوآوری و شتاب‌دهی شهید ستاری رفسنجان جهت بررسی طرح‌هایی که قابلیت سرمایه‌گذاری دارند، امضا شد.


رفسنجان زیبا | به گزارش روابط عمومی دفتر اتاق بازگانی رفسنجان، اعضا هیئت رئیسه اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به همراه اعضا دفتر اتاق بازرگانی شهرستان رفسنجان ضمن حضور در مرکز شتاب دهی و نوآوری شهید ستاری و سرمایه گذاری در ۳ طرح خروجی رویداد پایین دستی مس که خطر ریسک پذیری کمتری دارند با این مرکز تفاهم نامه ای انعقاد کردند.

روح الله ابوالهادی مدیر مرکز شتابدهی و نوآوری شهید ستاری علم و تجربه افرادی که فعال اقتصادی هستند را در روند نتیجه‌دادن ایده‌ها موثر دانست و تصریح کرد: در این راستا ارتباطاتی با اتاق بازرگانی رفسنجان گرفتیم تا الگویی ایجاد کنیم و هم‌افزایی ایجاد شود که این خلا پر شود.

وی با اشاره به رویداد صنایع پایین‌دستی مس که در مرکز شروع شده گفت: صنایع خلاق را با نگاه صادراتی دنبال می‌کنیم که مبتنی بر میراث فرهنگی بوده و یک پتانسیل قوی‌ست که می‌توان به آن پرداخت.

ابوالهادی خاطرنشان کرد: به صنایع پایین‌دستی با این دیدگاه نگاه کردیم که ارزش افزوده از آن ایجاد شود و سیاستی که دنبال می‌کنیم امیدواریم با کمک نهادها به نتیجه برسد.

وی به امضای تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی اشاره و عنوان کرد: اتاق با استفاده از تجاربی که دارند امکان سرمایه‌گذاری ۳ طرح از خروجی رویداد پایین‌دستی مس که ریسک خطر کمتری دارند را بررسی می‌کند.

مس خرید محصولات تولیدی را تضمین کند

مجید حجت رئیس دفتر اتاق بازرگانی رفسنجان نیز در این مراسم اظهار داشت: در مرکز شتاب‌دهی کار خوبی انجام می‌شود و استعدادها را شناسایی و رشد می‌دهند.

وی بیان داشت: در صنایع پایین‌دستی مس، شرکت مس تضمین کند مواد اولیه صنایع تبدیلی را تامین نماید و درصورت نیاز خریدار محصولات باشد که بعد از تولید چالش ایجاد نشود و نهایت حمایت را داشته باشد.

حجت تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای با مرکز شهید ستاری انجام می‌شود که طرح‌هایی را بررسی کنیم تا در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد.

اقتصاد باید دانش‌پایه باشد

سید مهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز بیان کرد: هزینه جاری استان از محل فروش منابع بین نسلی است و این دغدغه را همیشه اتاق کرمان داشته و هشدار جدی داده که این روند، روند رو به نابودی‌ست و اگر یک روزی مس و سنگ آهن و دیگر منابع تمام شود و کشاورزی هم به‌دلیل محدودیت منابع آبی به پایان برسد، آینده اقتصاد استان چگونه خواهد بود.

وی ادامه داد: برای حل این مساله در پی چاره‌اندیشی هستیم و همایش کرمان آیدکس با نگاه نوآوری و فناوری به آینده استان برگزار شد.

وی اضافه کرد: صنایع جنبی و پایین‌دستی یکی از پنل‌های اصلی کرمان آیدکس بود که یکی از امیدهای آینده استان و کشور است.

طبیب‌زاده تصریح کرد: مس یکی از مسیرهایی‌ست که می‌شود به سرعت از اقتصاد مبتنی به منابع به اقتصاد دانش پایه حرکت کرد. وظیفه مرکز شهید ستاری بسیار سنگین است که زنجیره ارزش را ایجاد کند و با این پتانسیل و علاقه و اراده‌ای که وجود دارد محقق می‌شود. نقش مرکز شهید ستاری این است که ثروت را از محل تکنولوژی و نوآوری ایجاد کند، ما نیز می‌توانیم بسترسازی کنیم تا مرکز به اهدافش برسد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید