• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
افزایش حق پرستاری سازمان بهزیستی جهت تقویت خانواده‌های دارای معلول/ تخصیص کمک بلاعوض برای مسکن معلولان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: یکشنبه ۲۷/آذر/۱۴۰۱

افزایش حق پرستاری سازمان بهزیستی جهت تقویت خانواده‌های دارای معلول/ تخصیص کمک بلاعوض برای مسکن معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور در رفسنجان: نگاه سازمان این است که بتوانیم خانواده‌ها را تقویت کنیم و خانواده یکی از اعضای خود را که دارای مشکل و معلولیت است نگهداری کند؛ دولت هم مصوب کرد حق پرستاری برای سازمان بهزیستی افزایش یابد.


رفسنجان زیبا| به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خدمت، علی محمدقادری که به دعوت حجت الاسلام جلالی امروز در جلسه بررسی مشکلات و مسائل بهزیستی حضور یافت، اظهار کرد: سازمان بهزیستی یک مجموعه گسترده‌ای از وظایف و کارهایی‌ست که به عدد هر سالی که به عمر سازمان بهزیستی افزوده شده موضوعات جدیدی به عنوان وظایف کاری سازمان مطرح شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سازمان بهزیستی موضوع معلولان را پیگیری می‌کند؛ اگر در خصوص نگهداری افراد دارای معلولیت به‌ویژه افرادی که دچار مشکلات روانی مزمن هستند، نیاز به گسترش مراکز هست موضوع را به استان ارائه کنید و استان مطرح کند؛ ما ظرفیت‌سنجی کرده و مجوز صادر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نگاه سازمان بهزیستی این است که بتواند خانواده‌ها را تقویت کند و خانواده یکی از اعضای خود را که دارای مشکل و معلولیت است نگهداری نماید، افزود: طی دو، سه هفته پیش دولت مصوب کرد حق پرستاری برای سازمان بهزیستی افزایش یابد.

محمدقادری ادامه داد: حق پرستاری ملاحظات و اولویت هایی دارد که ابتدا به افراد ضایعه نخاعی و بسترگرا و بعد معلولیت‌های چندجانبه تعلق می‌گیرد.

وی افزود: نمیتوان گفت اگر هر شهری که کمپ ماده ۱۶ داشته باشد، موفق است؛ چراکه ما باید مشکلات را داخل خانواده‌های خودمان مدیریت کنیم. اما ما حمایت می‌کنیم و پاسخ به حمایت‌طلبی مردم موضوع اساسی در سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

این مقام مسئول به بحث مسکن معلولان پرداخت و بیان داشت: برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا، چنانچه زمینی چه در پهنه روستا و چه در پهنه شهر مشخص شود، سازمان بهزیستی در شهر ۲۰۰ میلیون تومان و در روستا ۱۵۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در خصوص اشتغال موضوع تبصره ۱۶ و ۱۸ را داریم که تبصره ۱۸ هنوز در دولت شروع نشده و تبصره ۱۶ هم مدتی‌ست شروع شده و پیشرفت فیزیکی تقریبا مناسبی دارد که جهش آن معمولا از سه ماه پایانی سال است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع معتادان متجاهر بر عهده بهزیستی و شهرداری است که وظیفه بهزیستی صرفا صدور مجوز، نظارت و پایش است و اگر نیاز به یک مرکز ماده ۱۶ در شهرستان رفسنجان هست، با تأیید استان، در کمیته ماده ۱۶ کشوری تأییدیه صادر شود.

محمدقادری ابراز کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر حتما باید پای کار باشد و مشارکت خیران هم به کمک سرانه‌ها بیاید.

وی از حمایت سازمان بهزیستی برای تأمین جهیزیه معلولان و کمک به ازدواج آسان خبر داد و گفت: برای افراد دچار معلولیت جسمی حرکتی فاقد ویلچر، ویلچر موجود است و مشکلی وجود ندارد.

 


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید