• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
افتتاح دبیرخانه کنگره سردار شهید حاج علی محمدی پور در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: چهارشنبه ۲۱/دی/۱۴۰۱

افتتاح دبیرخانه کنگره سردار شهید حاج علی محمدی پور در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

دبیرخانه کنگره سردار شهید حاج علی محمدی پور با حضور جمعی از مسئولین شهرستان در خانه فرهنگ دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز زن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلای ۵ گفت: یادآوری و ذکر نام شهدا مسلما تاثیرگذار است و مهمترین جهاد تبیینی که ما می توانیم انجام دهیم در همین مسیر است.

دکتر رنجبرکریمی ادامه داد: باید دید شهدا چگونه مراحل عرفان را طی و به عالاترین درجات عرفانی دست پیدا کرده اند آنها هم مثل ما مردم کارگر، دانشجو، دانش آموز، کشاورز و… بودند.

وی با اشاره به اینکه ذکر و یادآوری ویژگی های شهدا، جوانان و نوجوانان امروزی ما را آگاه می کند که شهدا چه افرادی بودند و به چه درجاتی رسیدند، تصریح کرد: باید اسوه هایی که در بین ما بودند و دست یافتنی هستند به جوانان معرفی کنیم که اینگونه اغتشاشات در کشور رخ ندهد.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) ادامه داد: ذهن جوان ما کاملا ناآگاه از کشور و ایثارگری شهدا است و مقصر ما مسئولین هستیم که به وظیفه ذاتی خود در راستای جهاد تبیین عمل نکردیم و دشمن از این غفلت استفاده کرد و هر چه دروغ خواست گفت و جوانان ما باور کردند.

وی گفت: این کنگره در واقع در همین راستا برگزار شده است و می خواهیم از دل این کنگره چندین فیلمنامه، تئاتر، داستان و رمان بیرون بیاد که در اختیار جوانان گذاشته شود تا بیشتر با شهدا آشنا شوند.

در ادامه حجت الاسلام مرتضی جمالی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان با بیان اینکه تقارن این مراسم با میلاد فاطمه زهرا (س) را باید به فال نیک گرفت، اظهار داشت: از دامن زن، مرد به معراج می رود و در این راستا مشاهده می کنیم که شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حاج علی محمدی پور در دامن مادران پاک دامن و مومن تربیت شده اند.

وی افزود: مادران شهدا ویژگی های خوب بسیاری دارند و چنین فرزندانی را در دامن خود پرورش داده اند.

گفتنی است در این مراسم همرزمان شهید به بیان خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداختند.

شایان ذکر است کنگره سردار شهید حاج علی محمدی پور با حمایت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار می شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید