• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
اعلام امادگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری برای تامین زیر ساخت سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۱۷/آبان/۱۴۰۱

اعلام امادگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری برای تامین زیر ساخت سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و معاون پارلمانی ریاست جمهوری پیرامون سرمایه گذاری خارجی و پیگیری تامین زیر ساخت سرمایه گذاری در رفسنجان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.


رفسنجان زیبا| به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان؛ سید محمد حسینی معاون پارلمانی ریاست جمهوری در این دیدار با توجه به پروژه انتقال آب خلیج فارس به مجتمع مس اضافه کرد: انتقال آب از مجتمع مس به منطقه ویژه رفسنجان برای پروژه های موجود مس در این منطقه، مشکل کمبود آب منطقه را تا حد زیادی رفع می‌کند.

دکتر حسینی ضمن اعلام حمایت از سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بیان داشت: با ارائه اطلاعات در مورد ظرفیت های منطقه به معاونت پارلمانی، کارها را پیگیری می‌کنیم. کارها چون اشتغال ایجاد می‌کنند برای مسئولین انگیزه ایجاد می‌شود که سریع تر کار پیش برود.

وی ایراد کرد: باتوجه به کمبود آب و تک محصولی بودن رفسنجان این شهر باید به سمت صنعتی شدن پیش رود و مردم صرفا به امید محصول پسته ننشینند.

روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نیز در این دیدار گفت: منطقه ویژه با مساحت ۲ هزار هکتار زمین، نیازمند ارتقا گمرک و زیرساخت منطقه است.

بهرامشاهی باتوجه به نگاه تعادلی وزارت نیرو اظهار کرد: دو خط لوله نفت از نزدیکی منطقه ویژه رفسنجان عبور می‌کند که باتوجه به وجود گمرک در منطقه، میتوان صادرات نفت و فرآورده های نفتی را از منطقه ویژه داشته باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بیان کرد: با همکاری وزارت خارجه و باتوجه به آمایش منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان می‌توانیم سرمایه گذار خارجی جذب کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت معادن استان کرمان، پیگیر تاسیس پارک صنایع معدنی در استان کرمان هستیم.

بهرامشاهی ضمن اهمیت صادرات محصولات کشاورزی افزود: برای وزارت راه و شهرسازی درخواست لجستیک پارک را ارسال کرده ایم؛ همچنین کارگو ترمینال نیز در فرودگاه ایجاد می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در پایان افزود: باتوجه به نزدیکی مخازن و خطوط لوله نفت جنوبشرق به رفسنجان این ظرفیت وجود دارد که وزارت نفت در راستای مسئولیت اجتماعی خود کمک شایانی به رفسنجان و منطقه ویژه اقتصادی این شهر داشته باشد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید