• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
اصلاح خطوط توزیع شبکه آب در ۶۱ روستای رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: پنجشنبه ۲۱/اردیبهشت/۱۴۰۲

اصلاح خطوط توزیع شبکه آب در ۶۱ روستای رفسنجان

فرمانده سپاه رفسنجان از اصلاح خطوط توزیع شبکه آب در ۶۱ روستای رفسنجان در قالب طرح آبرسانی قرار گاه امام حسن مجتبی علیه السلام خبر داد.


رفسنجان زیبا | سرهنگ محمد پساوند صبح امروز در جمع خبرنگاران در رفسنجان با تبریک هفته بسیج سازندگی و گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهدای جهادگر، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط بسیج سازندگی شهرستان رفسنجان ارائه داد.

وی با اشاره به فعالیت های اخیر بسیج سازندگی، افزود: طرح آبرسانی به ۱۱۳ روستای دارای تنش آبی در سطح شهرستان توسط قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام اقدام مهم بسیج سازندگی در رفسنجان است که با قوت در حال اجراست.

سرهنگ پساوند ادامه داد: خط انتقال به طول ۵۷ کیلومتر و احداث سه مخزن با ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ مترمکعب تکمیل شده و ۳۰ حوضچه خطوط انتقال آب در حال ساخت است.

فرمانده سپاه رفسنجان اظهار کرد: خطوط توزیع شبکه آب در روستاهای شهرستان به تعداد ۶۱ روستا به طول ۱۴۷ کیلومتر در قالب قرارگاه اصلاح و دو حلقه چاه آب آشامیدنی حفر شده است.

وی بیان کرد: دو باب منزل مسکونی محرومین احداث شده و ۳۴ سری کامل جهیزیه و وسایل زندگی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با کمک گروه‌های جهادی و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه میان نیازمندان توزیع شده است.

پساوند گفت: ۵۷۰ بسته لوازم‌التحریر با همکاری گروه‌های جهادی دانش آموزان تهیه و توزیع شده است.

فرمانده سپاه رفسنجان خاطرنشان کرد: بهسازی و تکمیل ۱۶ واحد مسکونی محرومین و کمک به لایروبی و پاکسازی بیش از هشت هزار منزل مسکونی آسیب دیده از سیل مرداد ۱۴۰۱ شهرستان رفسنجان و لایروبی و بهسازی دو قنات در روستاهای شهرستان انجام شده است.

وی در ادامه بیان کرد: ۲۰۲ گروه جهادی جغرافیا محور و محله محور در رفسنجان در سامانه اطلس جهادی کشور سازماندهی و مجمع جهادگران شهرستان در جهت ساماندهی فعالیت گروه‌های جهادی تشکیل شده است.

سرهنگ پساوند با اشاره به تهیه و توزیع ۵۷۰ بسته لوازم‌التحریر با همکاری گروه‌های جهادی دانش آموزان، گفت: تهیه و توزیع ۱۲ هزار و ۶۰۰ بسته حمایتی معیشتی به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان و یک هزار و ۵۲۴ حواله جهت خرید لباس به مناسبت عید نوروز میان نیازمندان صورت گرفته است.

فرمانده سپاه رفسنجان ادامه داد: طرح ویزیت رایگان شامل ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی توسط گروه‌های جهادی بهداشتی با همکاری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اجرا شده است.

فرمانده سپاه رفسنجان به فعالیت ۷۶ صندوق قرض‌الحسنه مردم‌یار اشتغال‌زا در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۴ هزار نفر به عضویت این صندوق‌ها درآمدند و تاکنون ۱۰ هزار و ۸۹۶ مورد تسهیلات کارگشایی و اشتغال‌زایی به اعضای صندوق اعطا شده است.

پساوند از ثبت و راه اندازی سه تعاونی در عرصه بسته‌بندی و توزیع توسط صندوق قرض‌الحسنه خبر داد و یادآور شد: در حوزه برنامه‌های آموزشی و کارآفرینی نیز ارائه خدمات کشاورزی و اشتغال‌زایی، برگزاری کلاس‌های آموزشی و فنی‌و‌حرفه‌ای به تعداد ۷۲۶ نفر و برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات اقتصادمقاومتی و صندوق‌های قرض‌الحسنه صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد؛ طرح بسیج همگام با کشاورز توسط بسیج مهندسین کشاورزی در جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای به کشاورز در سطح شهرستان در حال اجراست.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید