• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی ستاره های صحنه در رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: پنجشنبه ۲۳/دی/۱۴۰۰

استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی ستاره های صحنه در رفسنجان

مدیر مؤسسه ستاره ای صحنه: به درخواست اداره فرهنگ و ارشاد رفسنجان و با توجه به اعلام آمادگی شهرداری و روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه و باشگاه فرهنگی ورزشی مس، مقرر گردید دبیرخانه دائمی این جشنواره در رفسنجان باشد.


رفسنجان زیبا| صمد قربان نژاد مدیر موسسه ستاره های صحنه با بیان اینکه پنجمین جشنواره بین المللی ستاره های صحنه با حضور ۳۱ استان ایران برگزار خواهد شد، افزود: سال گذشته ۱۴ کشور حضور داشتند و پیش بینی می شود امسال ۱۰ تا ۲۰ کشور در بخش مجریان حضور یابند.

قربان نژاد بیان کرد: به درخواست اداره فرهنگ و ارشاد رفسنجان و با توجه به اعلام آمادگی شهرداری و روابط عمومی مجتمع و باشگاه مس، مقرر گردید دبیرخانه دائمی این جشنواره در رفسنجان باشد.

مجری طرح جشنواره بین المللی ستاره های صحنه تصریح کرد: سیاستگذاری دبیرخانه به این صورت است که فقط به بحث جشنواره نمی پردازد و یکی از اهداف آن کشف و پرورش استعدادهای نوجوانان و جوانان در هنرهای صحنه ای، نمایش، طنز و ….است.

وی با بیان اینکه رویداد استعدادیابی اوایل بهمن ماه در حوزه های مختلف در دو رده سنی ۷ تا ۱۲ سال و بالای ۱۳ سال برگزار می شود، خاطرنشان کرد: بعد از ثبت نام تیم ها، فرایند استعدادیابی انجام می شود در نهایت افراد با امتیاز بالا وارد آکادمی صحنه شده و پس از آموزش با بهره گیری از حضور اساتید ملی و استانی دوره هایی برگزار خواهد شد.

قربان نژاد تربیت نیروی متخصص در سطح شهرستان، استان و فراستانی را از اهداف بلند مدت این جشنواره عنوان کرد و افزود با توجه به اینکه هنر صحنه ای، هنری برپایه حضور مردم است، لذا یکی از سیاستگذاری های دبیرخانه، ایجاد فضاهایی برای کودکان، بانوان و سالمندان با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری در سطح محلات و راه اندازی بخش خواجو خوانی در راستای تولید محتوای اشعار خواجوی کرمانی است.

مدیر موسسه ستاره های صحنه یکی دیگر از اهداف جشنواره را ایجاد مرکز علمی کاربردی به صورت تخصصی عنوان کرد و از بسترسازی مناسب برای همکاری هنرمندان استان های مختلف در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در این جشنواره خبر داد و گفت: حضور هنرمندان سراسر کشور در این رویداد، ضمن توسعه گردشگری، فرصتی برای معرفی جاذبه ها و پتانسیل های شهرستان رفسنجان است.

وی با بیان اینکه یکی از شرایط جشنواره را دارا بودن سه سال سابقه فعالیت حرفه ای است، گفت: از میان شرکت کنندگان، ۴۰ نفر به مرحله نهایی راه پیدا می کنند که ۲۵ تا سهمیه ایرانی و بقیه غیرایرانی که در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در محلات نیز اجرای مردمی خواهند داشت.

قربان نژاد با اشاره به اینکه تمام فرآیند جشنواره و رویدادهای آموزش در رفسنجان برگزار می شود، ادامه داد: با توجه به میزبانی رفسنجان، متقاضیان بومی در صورت کسب مقام نخست در پیش جشنواره، بدون تشریفات بازبینی وارد مرحله نهایی می شوند.

شایان ذکر است، پوستر پنجمین جشنواره بین المللی ستاره های صحنه چهارشنبه ۲۲ دی ماه با حضور مسئولین در نمایشگاه رفسنجان شناسی رونمایی شد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی http://stagestars.ir/ مراجعه کنند.

عکسها از مهناز شریفی


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید