• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
از سوار شدن به آسانسورهای بدون کد کیفیت خودداری کنید
دسته بندی: تازه های شهر عمومی انتشار: پنجشنبه ۲۵/اردیبهشت/۱۳۹۹

از سوار شدن به آسانسورهای بدون کد کیفیت خودداری کنید

رئیس اداره استاندارد رفسنجان گفت: برای حفظ ایمنی خود و عزیزانتان از آسانسور بدون کد ده رقمی که بر روی کابین نصب میشود خودداری کرده و کیفیت آن را از طریق ارسال کد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ استعلام کنید.


به گزارش رفسنجان زیبا، ناهید سربازپور رئیس اداره استاندارد رفسنجان در گفتگویی با اشاره به اینکه آسانسور ها بدلیل شدت و احتمال بالای خطر مشمول استاندارد اجباری هستند، گفت: هر گونه دریافت خدمات از این وسیله باید با در نظرگرفتن انطباق با استاندارد ملی مربوطه باشد.

وی با ابراز نگرانی از عدم توجه نصابان آسانسور به آیتم های استاندارد، اظهار کرد: متأسفانه تنها در صورت پیگیری این اداره و مطالبه مالک به این مهم  توجه می شود که در بسیاری موارد زمان بر بوده و هم هزینه های گزافی به مالک تحکیل می گردد.

سربازپور در ادامه با اشاره به اینکه طی سال گذشته بررسی استاندارد تمامی آسانسورهای عمومی انجام گرفت و ۸۰ درصد آنها موفق به اخذ مجوز مربوطه شدند، افزود: بعضا بی توجهی های اولیه به استاندارد و ساخت بنا بدون در نظر گرفتن فضای ساختاری مناسب تأخیر در دریافت مجوز را سبب شده است.

رئیس اداره استاندارد خطاب به شهروندان گفت: ضروریست شهروندان محترم هنگام عقد قرارداد برای خرید آسانسور به کیفیت خدمات ارایه شده و تعداد مجوزهای صادره استاندارد های نصب شده آن شرکت توجه کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید