• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
از تحقق آرزوها و پاسخگویی به اعتماد مردمی تا وعده اتفاقات خوب در روزهای پایانی شورای همدلی
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: جمعه ۱۰/اردیبهشت/۱۴۰۰

از تحقق آرزوها و پاسخگویی به اعتماد مردمی تا وعده اتفاقات خوب در روزهای پایانی شورای همدلی

با فرا رسیدن روز شوراها، فرماندار، رئیس شورای شهر و شهردار رفسنجان در پیام های جداگانه ضمن گرامیداشت نهم اردیبهشت، با اشاره به تحقق نیازهای شهروندان، از پیشامد اتفاقات خوب تا پایان دوره خدمت شورای پنجم خبر دادند.


رفسنجان زیبا| دکتر فصیحی هرندی در پیامی با گرامیداشت روز شوراها، تلاش برای تحقق وعده ها و پاسخگویی به اعتماد مردم را خواستار شد. در متن پیام وی آمده است:

«اساس شورا و مشورت ریشه در کلام حضرت حق دارد و وجود نهاد شورای اسلامی در ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران تحقق مردم‌سالاری دینی و واگذاری امور به مردم است.

امروز نهاد شورا در کشور اسلامی ایران بیش از هر زمانی به تجربه، پویایی و بالندگی رسیده که بی شک نقش مردم در نظارت بر امور شهری و عملکرد شوراها موجب این دستاورد بزرگ است.

در واقع اثرگذاری مستقیم مردم در تعیین سرنوشت جامعه، ماهیت مردمی بودن جمهوری اسلامی را معنا می‌سازد و اکنون که “انقلاب ما در گام دوم است” شایسته می باشد شوراهای اسلامی با بهره‌مندی از هم‌افزایی فکری و عملی مردم بویژه جوانان و نیز با تلاش برای تحقق وعده‌های خود، اعتماد مردم به خود و نظام اسلامی را به احسن وجه پاسخگو باشند.

مشورت یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم‌گیری‌ها است، بدون تردید بخش مهمی از ارتقای سرانه‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی امروز در سطح شهرها و روستاها با تلاش‌های شوراها در کنار مدیران دولتی شکل‌گرفته است.

اینجانب ۹ اردیبهشت روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا را به اعضای محترم شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان رفسنجان صمیمانه تبریک عرض نموده، امیدوارم با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهتمام به تحقق آرمان‌های بلند نظام اسلامی همواره در توسعه همه جانبه شهرها، روستاها و پیشبرد اهداف خود و نیز تعالی شهرستان رفسنجان پویا باشند».

حجت الاسلام هاشمیان رئیس شورای شهر شامگاه نهم اردیبهشت با انتشار بخشی از سخنرانی خود در ویژه برنامه «جشن همدلی» روز شوراها را گرامی داشت و نوشت:

«سال آخر خدمت است؛ توفیق ادامه خدمت در شورای بعدی بدلایلی برایم میسر نشد؛ امیدوارم همشهریان عزیز از عملکردمان راضی باشند؛ با همه موانع و سنگ اندازی تمام سعیمان را برای داشتن شهری آباد و زیبا کردیم؛ شرمنده محبت های بیشمار مردم عزیز هستم، تقاضای حلالیت دارم، تا آخرین روز خدمت ایستاده ایم، منتظر اتفاقات خوب تا پایان دوره خدمتمان باشید».

مهندس مختاری شهردار رفسنجان نیز روز گذشته در پیامی ضمن گرامیداشت روز شوراها، از حمایت های همیشگی شورای همدلی قدردانی کرد. متن پیام وی بشرح ذیل است:

«شوراها ثمره و دستاورد ارزنده انقلاب اسلامی ایران و از مهمترین نهادهای تصمیم گیرنده و نظارتی در شهرها و روستاها هستند که از نهاد مردم برآمده اند تا با شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های موجود، ضمن تکیه بر خرد جمعی و اصل مشورت پذیری، مسیر توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها را مشخص و خط مشی کلی مدیریت مشارکتی را تعیین کنند.

شوراها هم چنین نمادی از دموکراسی دینی و اسلامی هستند که با پشتوانه سرمایه مردمی ساز و کار زندگی در محیط عمومی را تدوین و از طریق تبادل نظر با افراد مجرب و صاحب اندیشه، در جهت رفع خواسته ها و نیازهای شهروندان می کوشند.

فرارسیدن نهم اردیبهشت و روز شوراها را به رئیس و اعضای محترم شورای پنجم که پیوسته برای ارتقاء کیفیت زندگی در شهر رفسنجان چراغ راه مدیریت شهری بوده اند، تبریک گفته و به نمایندگی از مجموعه خدوم شهرداری رفسنجان از راهنمایی ها و مشاوره های آنان در اجرا و تحقق آرزوها و مطالبات شهروندان تشکر می کنم.

امید که با حمایت های همیشگی شورای اسلامی شهر، ادامه دهنده حرکت های نو و بدیع برای بالا بردن کیفیت محیط شهری در رفسنجان، قلب کرمان باشیم».


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید