• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
اخذ مجوز نخستین مرجع تشخیص صلاحیت خلاق جنوب‌شرق کشور توسط دانشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: پنجشنبه ۲۹/تیر/۱۴۰۲

اخذ مجوز نخستین مرجع تشخیص صلاحیت خلاق جنوب‌شرق کشور توسط دانشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) رفسنجان

دانشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) رفسنجان با رویکرد حرکت به سمت صنایع دانش بنیان و با بهره گیری از توان افراد متخصص و کارآمد، موفق به اخذ مجوز نخستین مرجع تشخیص صلاحیت شرکت های خلاق و همچنین خانه خلاق و نوآوری (مبادی خلاق) از معاونت علمی ریاست جمهوری در جنوب‌شرق کشور شد.


رفسنجان زیبا| به گزارش روابط عمومی دانشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) رفسنجان، دکتر رضا رنجبرکریمی رئیس دانشگاه در این باره گفت: استان کرمان در حوزه فناوری نرم و صنایع خلاق از استان های مستعد و با ظرفیت بسیار بالا محسوب می‌شود و از این ‌رو دانشگاه حضرت ولی عصر (عج) رفسنجان یکی از محورهای فعالیت خود را توجه به فناوری نرم و صنایع خلاق قرار داده است.

وی تصریح کرد: از سوی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری مرکز رشد دانشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) رفسنجان از مبادی و پایگاه‌های معرفی شرکت‌های خلاق در کشور انتخاب شد.

دکتر رنجبرکریمی افزود: بر این اساس، در چارچوب سیاست‌ها و اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق مبنی بر کمک به توسعه اقتصاد خلاق از طریق حمایت از شکل‌گیری و توسعه طرح و کسب‌وکارهای مبتنی بر خلاقیت، نوآوری و فناوری یکی از برنامه‌های اجرایی، حمایت از ایجاد و توسعه زیرساخت‌های توسعه‌دهنده صنایع خلاق است.

وی با اشاره به اینکه خانه‌های خلاق و نوآور به‌ عنوان یکی از هسته‌های مهم کمک به تسهیل و تسریع ایده و طرح‌های خلاقانه، نوآورانه و تیم‌های آن‌ها برای ایجاد کسب‌وکار و تجاری‌سازی محصولاتشان است تصریح کرد: برنامه آن توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرح‌ریزی و در مرحله اجرایی قرار گرفت.

وی ادامه داد: شرکت‌های خلاق استان کرمان، سایر استان های جنوب‌شرق کشور و شرکت‌هایی که در شرف تبدیل شدن به شرکت های خلاق می باشند، می‌توانند از طریق مبادی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان اقدام به خلاق شدن نمایند.

شایان ذکر است: در حال حاضر ۱۲ شرکت خلاق در سه زمینه گیاهان دارویی، صنایع دستی و گردشگری و کسب و کارهای دیجیتال در مبادی خلاق دانشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) رفسنجان استقرار یافته اند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید