• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
احداث یکی از بزرگترین دیتاسنترهای جنوب شرق کشور در رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۲۴/مهر/۱۴۰۲

احداث یکی از بزرگترین دیتاسنترهای جنوب شرق کشور در رفسنجان

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: به‌زودی یکی از بزرگترین دیتاسنترهای منطقه جنوب شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد خواهد شد.


رفسنجان زیبا| عبدالکریم صابری اظهار کرد: فناوری اطلاعات در کشورهای پیشرفته و به‌روز دنیا به صنعتی تبدیل شده که روی آن سرمایه‌گذاری‌های بسیاری انجام می‌شود.‌

وی افزود: تحولات علمی دهه‌های اخیر بر اهمیت اطلاعات افزوده و اطلاعات را به عنوان یک قدرت مهم و هم‌وزن با قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی در سطح جهان مطرح کرده است و در واقع می‌توان گفت اگر پروژه‌ای شروع شود و در آن نقشی برای فناوری اطلاعات دیده نشود یا کمرنگ دیده شود، این پروژه در آینده با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد شد.

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ادامه داد: امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه هوشمندسازی انجام شده، فناوری اطلاعات از نقش‌هایی چون تسهیل‌گری در امور، تبدیل به نقش انجام‌دهنده فعالیت در سازمان‌ها شده است.

وی تصریح کرد: انجام فعالیت با مزایایی چون بهبود کارایی و بهره‌وری، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، افزایش امنیت، کاهش میزان خطرات و اتفاقات غیرمنتظره و بسیاری مزایای دیگر همراه است، پس آینده در اختیار سازمان‌هایی است که اهمیت ویژه‌ای به فناوری اطلاعات داده باشند.

صابری اظهار کرد: به دلیل پیشرفت‌های زیادی که طی این مدت در منطقه ویژه اقتصادی حاصل شده و وجود آینده‌نگری در سطح مدیریتی آن، موضوع فناوری اطلاعات و هوشمندسازی مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است.

وی از حمایت منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمندسازی خبر داد و گفت: زیرساخت‌هایی برای فعالیت این شرکت‌ها در محیط منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فراهم می‌شود.

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افزود: در زمینه فناوری اطلاعات و اهمیت‌ِ داده مطالعات و بررسی‌هایی در منطقه ویژه انجام و طرح‌هایی جهت انجام و تعریف پروژه فراهم شده است که به‌زودی یکی از بزرگترین دیتاسنترهای منطقه جنوب شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به زودی پروژه‌هایی در این زمینه در منطقه ویژه آغاز خواهد شد و در انجام این پروژه‌ها بنا به تأکید مدیریت مجموعه، از ظرفیت‌های بومی شهرستان رفسنجان استفاده خواهد شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید