• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
ابراز نگرانی دانشگاه علوم پزشکی از سیر صعودی ابتلای به کرونا در رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی انتشار: چهارشنبه ۲۱/آبان/۱۳۹۹

ابراز نگرانی دانشگاه علوم پزشکی از سیر صعودی ابتلای به کرونا در رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: اگر وضع ابتلای به کرونا در شهرستان به همین منوال پیش رود، روند درمان مشکل ساز می شود.


به گزارش #رفسنجان_زیبا؛ جمالی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: در یک ماه گذشته مرکز منتخب کریم‌آباد دو شیفت شد و ساعت نمونه‌گیری، ویزیت، تعداد پزشکان مستقر و تیم درمانی مرکز را افزایش دادیم؛ در حال حاضر سه تیم درمانی کامل در حال خدمت به بیماران هستند.
جمالی زاده با بیان اینکه از هفته اول مهرماه سیر افزایشی را در بیماران و موارد بستری در رفسنجان شاهد بودیم، اظهار کرد: در هفته آخر شهریور متوسط بیماران مثبت در هفته کمتر از ۴۰ نفر بود اما در هفته گذشته نزدیک به ۷۰۰ مورد مثبت جدید داشتیم.
جمالی زاده متذکر شد: با توجه به محدودیتهای ایجاد شده در روزهای اخیر و افزایش رعایت پروتکل ها توسط همشهریان عزیز امیدواریم در روزهای آینده شاهد کاهش موارد ابتلا باشیم.
وی افزایش آمار مرگ و میر کرونایی را ناشی از عدم مراجعه مبتلایان به مراکز درمانی دانست و افزود: عده ای با مشاهده علائم کرونا و حال عمومی بد از رفتن‌ به بیمارستان هراس دارند و در خانه اقدام به درمان‌ می کنند و زمانی به بیمارستان مراجعه می کنند که دیر شده است.
جمالی زاده ه مردم توصیه کرد برای مراجعه به بیمارستان هیچ نگرانی نداشته باشند و گفت: از شهروندان عزیز میخواهیم که در صورت لزوم و وجود علائم خطر با مشورت پزشک به بیمارستان‌جهت بستری و دریافت خدمات ویژه مراجعه کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید