• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
آکادمی انجمن توسعه کارآفرینی رفسنجان آغاز به کار کرد/ لزوم تربیت کارآفرینان با مهارت بالا
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۱۶/شهریور/۱۴۰۰

آکادمی انجمن توسعه کارآفرینی رفسنجان آغاز به کار کرد/ لزوم تربیت کارآفرینان با مهارت بالا

آکادمی انجمن توسعه کارآفرینی رفسنجان با هدف آموزش و پرورش جوانان مستعد در راستای اهداف انجمن کارآفرینان و به منظور توسعه و ترویج کارآفرینی فعالیت خود را آغاز کرد.


رفسنجان زیبا| رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در مراسم افتتاحیه آکادمی انجمن توسعه کارآفرینی رفسنجان، با تبریک هفته تعاون و قدردانی از انجمن کارآفرینان رفسنجان، اظهار کرد: تحصیلات دانشگاهی خوب است اما ارتباطات و شبکه علمی که برای دانشجو ایجاد می شود مهم است و ارتباطات اجتماعی، شبکه های اجتماعی و علمی است که فرد را متمایز می کند.

وی ادامه داد: شبکه بی‌نظیری متشکل از افرادی که چندین سال در صنعت، خدمات و کشاورزی کشور تلاش کردند و انسان‌های مؤثری در این شبکه پای کار هستند، تشکیل شده که برای آینده باید از این شبکه استفاده شود و قدردان آن باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: دوره آکادمی کسب و کار دوره بی نظیری است که در رفسنجان برگزار و باعث تولید و اشتغالزایی می شود و افرادی که این دوره را برگزار می کنند از افراد باتجربه هستند و برای گردآوری مطالب آموزشی در این دوره ساعت ها وقت گذاشته شده است.

فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم اظهار کرد: امیدوارم آکادمی انجمن کارآفرینی گام مؤثری در جهت فعالیت گسترده‌تر در جهت ایجاد اشتغال پایدار بردارد؛ آمارهایی که در خصوص اشتغال عنوان می‌شود معمولا مربوط به اشتغال پایدار نیستند، اشتغالی مطلوب است که پایدار باشد و براساس آن فرد شاغل برای زندگی و آینده خود برنامه‌ریزی کند.

مجید فصیحی‌هرندی افزود: برای ایجاد اشتغال پایدار نیازمند ایجاد بنگاه‌ها، کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی با توانمندی بالا هستیم که قابلیت تولید محصولات موردنیاز روزمره مردم و کارخانه‌ها را داشته باشند و محصولاتی که پایداری تولید آن در طول سال‌ها تضمین باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید به سمت ایجاد فضایی برویم که در بحث خدمات و محصولات دیگر، نیازمندی‌های پایدار مردم را مبتنی بر توانمندی‌های منطقه‌ای تأمین کنیم، تصریح کرد: باید محصولاتی تولید کنیم که از لحاظ کیفیت با محصولات مشابه داخلی یا خارجی قابل رقابت باشند.

امام جمعه رفسنجان نیز در این مراسم یادآور شد: جامعه‌ای که افراد آن دارای شغل هستند امنیتی پایدار دارد و لغزش‌های فرهنگی به مراتب کمتر و مسائل اقتصادی جامعه پایدار و خانواده‌ها از اقتصاد ثابتی برخوردار هستند.

حجت الاسلام عسکری بیان کرد: کسی که در جامعه اشتغال ایجاد می‌کند موجبات یک زندگی سعادتمندانه و باشرافت را برای دیگران فراهم می‌کند. کسی که با کسب روزی حلال ارتزاق می‌کند در بین اعضای خانواده خود و پیش نفس خودشان احساس سربلندی و آبرومندی دارد

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز در این مراسم اظهار کرد: مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و به‌طور کلی شرکت ملی صنایع مس ایران از اوایل راه اندازی توجه ویژه به مسؤولیت‌های اجتماعی داشته و در آزمون کرونا موفق بودیم./ ایسنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید